BIP ve Varně s názvem „Advanced Data Analytics“: První část s osobní účastí úspěšně ukončena

27. května
31. května
2024

Katedra mezinárodního podnikání s radostí sdílí informaci, že od 27. do 31. května 2024 hostila Univerzita managementu ve Varně kombinovaný intenzivní program (BIP) s názvem „Advanced Data Analytics“. Katedra mezinárodního obchodu interně oslovila přes 200 studentů, kteří studovali kurz International Business Operations, a vybrala čtyři zájemce o účast v programu. Studenti získali finanční příspěvek z fondů Erasmus+ ve výši 490 EUR. Dva ze studentů se rozhodli podělit se o své zkušenosti z první části BIP, které se účastnili osobně:

Šárka Brunclíková: „Jako studentky FMV jsme se účastnily Blended Intensive Programu na University of Management v bulharské Varně s názvem Advanced Data Analytics. Celý týden jsme měly možnost čerpat zajímavé informace z přednášek profesora Petera Ganeva o business intelligence, data warehousing nebo big data. Další část programu se zaměřovala na nástroje a interpretaci dat pro digitální marketing, HR a finanční analýzu. VUM si pro nás také připravila přednášku o interkulturní komunikaci, kterou hostovala doktorka Nedka Dimitrová. Měly jsme také příležitost seznámit se s účastníky programu ze Srbska, Moldavska, Polska nebo Bulharska, se kterými jsme si užily krásy Černého moře a resortu v Albeně. Navštívily jsme také město Nessebar zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO.“

Yeva Husieva: „Můj zážitek z BIP v Bulharsku byl úžasný. Téma „Advanced Data Analytics“ bylo velmi zajímavé a obohacující. Naučila jsem se spoustu nových technik a metod, které mohu využít ve svých budoucích projektech. Kromě studia jsem si užila i krásné prostředí a příjemné počasí v Albeně. Měla jsem také příležitost se setkat a spolupracovat s lidmi z různých zemí, což bylo velmi inspirativní. Celkově to byla skvělá zkušenost, která mi otevřela nové možnosti a perspektivy.“

Tento BIP však ještě nekončí. Bude totiž následovat série virtuálních setkání. Katedra mezinárodního podnikání je potěšena zpětnou vazbou studentů a tímto také děkuje Univerzitě managementu ve Varně za její vřelé přijetí našich studentů. Katedra tuto aktivitu plánuje zopakovat a poslat studenty na jiné BIP, jakmile k tomu bude opět příležitost.