Vítáme nové kolegy

Katedra mezinárodního obchodu vítá nové kolegy, kteří rozšířili náš tým.

Laure de Batz, MSc

Laure de Batz, MSc, působí jako odborná asistentka na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) od září 2020. Doktorát dokončuje v Paříži, na Universit+ Paris 1 Panthéon-Sorbonne (Centre d’Économie de la Sorbonne) a v Praze, na Univerzitě Karlově (Institut ekonomických studií). Předtím absolvovala HEC v Paříži a magisterský program v oboru makroekonomie a zúčastnila se výměnného programu CEMS. Učila také v Sciences Po Paris. Její výzkum je založen na desetiletých pracovních zkušenostech v Société Générale a Autorité des Marchés Financiers. Specializuje se na finanční ekonomii, přesněji na reakce trhu na podvody a trestné činy.

Ing. Vadim Semenenko, MBA

Ing. Vadim Semenenko, MBA, je odborným asistentem na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) od září 2020. Titul Ph.D. v oboru ekonomie získal v roce 2009 v ruské Kazani a titul MBA v roce 2011 na Katz Graduate School of Business University v Pittsburghu. Akademickou kariéru zahájil v roce 2018. Jeho hlavním profesionálním zaměřením je interkulturní management, kde pracuje jako osobní trenér a korporátní instruktor. Od září 2020 vyučuje kurz Mezinárodní obchodní jednání.