Mezinárodní obchodní jednání a protokol. Expert z praxe: Ing. Pavel Kalina

Katedra mezinárodního podnikání s potěším opět přivítala Ing. Pavla Kalinu v předmětu 2IB102 Mezinárodní obchodní jednání a protokol formou online přednášky, která se konala 20. dubna 2023 v rámci předmětu.

Přednáška byla vedena interaktivní formou. Hlavní náplní byly hlavní kulturní odlišnosti, které mají vliv na mezinárodní obchodní jednání a protokol ve vybraných zemích, ve kterých pan Ing. Pavel Kalina působil. Studenti se seznámili s tím, jak svého obchodního partnera vhodně oslovit a jak zorganizovat obchodní či diplomatické setkání. Kromě vhodného oslovení svého protějšku byly zmíněny rozdílnosti týkající se stylu oblékání, komunikačních kanálů či dárků.

Ing. Pavel Kalina, původně vystudovaný jaderný fyzik, zastupoval Škodu Plzeň a Škodu Energo v Íránu a Indii. Po vstupu na MZV ČR pracoval většinou na pozici obchodního rady postupně v Íráku, Indii, Číně, Rusku a Íránu. Nyní ve stejné pozici působí na velvyslanectví ČR v korejském Soulu. Přednáška byla uspořádána pro studenty předmětu 2IB102 Mezinárodní obchodní jednání a protokol, jehož garantkou je Ing. Jitka Volfová, Ph.D., a který seznamuje studenty se zásadami obchodního jednání, existujícími sociálně-kulturními odlišnostmi mezinárodního prostředí a jejich vlivem na strategii a taktiku při obchodním jednání se zahraničními partnery v jednotlivých oblastech. Prohlubuje jejich znalosti v oblasti společenského styku a připravuje je tak lépe na seriózní obchodní a diplomatickou činnost jak v tuzemsku, tak i v zahraničí.

Mezinárodní obchodní jednání a protokol. Expert z praxe: Ing. Pavel Kalina