Projekt TAČR v plném proudu

Projekt TQ 0100183 „Podpora změny behaviorálních vzorců generace Z a návrh intervencí k prevenci plýtvání potravinami včetně hodnocení jejich impaktu“ realizovaný na Katedře mezinárodního podnikání nabírá na obrátkách. Dne 29. listopadu proběhla první schůzka se studenty, kteří budou v březnu roku 2024 měřit svůj potravinový odpad na kolejích. „Počet zájemců nás velmi mile překvapil a vzhledem k celkovému počtu studentů na cílených kolejích i předčil naše očekávání. Pevně věříme, že díky nim získáme relevantní data porovnatelná s jinými metodami měření, které jsou rovněž součástí projektu.“ uvedl Tomáš Sadílek, člen výzkumného týmu, který středeční schůzku vedl.

O den později se pak partneři sešli na workshopu se zainteresovanými stakeholdery z řad ministerstev, obchodníků, potravinových bank a dalších, aby společně prodiskutovali první výsledky projektu. Z dalších činností má tým VŠE za sebou již úspěšnou pilotáž plýtvacího deníku, probíhá rovněž primární a sekundární šetření komunikace maloobchodních řetězců s tématem plýtvání potravinami a analýza makroekonomických souvislostí. Ostatní partneři pak pracují na analýze komunálního odpadu a kvantitativním i kvalitativním výzkumu příčin a motivací generace Z k (ne)plýtvání.

Pokud by se někdo ze studentů bydlících na kolejích Blanice či Vltava ještě chtěl do výzkumu připojit, je to možné zde.

Projekt TAČR v plném proudu