Využití bankovních záruk a akreditivů v praxi: Ing. Adam Mühl

Dne 8. dubna 2024 měla Katedra mezinárodního podnikání čest přivítat Ing. Adama Mühla, manažera pro restrukturalizaci v ČSOB a absolventa Vysoké školy ekonomické v Praze. Pan Mühl přednesl 90 minutový seminář na téma využití bankovních záruk a akreditivů v praxi. Po osobním představení zahájil workshop krátkým kvízem, ve kterém se ptal na názory studentů na popularitu těchto finančních nástrojů. Následně vysvětlil, jak klienti a banky navazují vztahy při žádosti o bankovní záruky a představil různé typy záruk. Dále popsal profil typických klientů, kteří tyto záruky žádají a komentoval několik obchodních případů z praxe.

Zhruba třetina semináře byla věnována akreditivům. Pan Mühl poukázal na jejich klesající popularitu a zmínil, proč jsou akreditivy dnes méně často používány než před deseti lety. Seminář se také věnoval tomu, jak si klienti představují dokonalý a bezpečný bankovní produkt, který by splňoval očekávání podnikatelského sektoru.

Semináře se účastnilo 18 studentů a tři členové katedry. Na jejich otázky pan Mühl rychle reagoval. Katedra mezinárodního podnikání děkuje expertnímu hostovi za jeho ochotu sdílet své zkušenosti se studenty a věří, že ho brzy opět přivítá.

Využití bankovních záruk a akreditivů v praxi: Ing. Adam Mühl